Esat sveicināti Islandes Ģenerālkonsulāta mājas lapā!
Šeit Jūs atradīsiet bagātīgu informāciju par Islandi un Islandes dabu, tās vēsturi un cilvēkiem, kultūru, ceļojumu un atpūtas iespējām, Islandes ekonomiku, kā arī attēlu galeriju un saites uz citām ar Islandi saistītām mājas lapām.
Lai sāktu Jūsu ceļojumu, lūdzu, izvēlieties kādu no augstāk dotajām sadaļām.
Literatūra Gleznošana Rokdarbi Teātris Kino Izglītība Valoda Teikas  
Kultūra

Islandiešu kultūra ir internacionalitātes, mūsdienīgās city-kultūras un senā dzīves stila ar ticību gariem un sāgu laika varoņu ideāliem daudzkrāsains sajaukums. Apkārt bangojošā jūra vienmēr ir bijusi vienojošs un šķirošs faktors.

Valoda ir saglabājusies gandrīz nemainīga cauri gadsimtiem, senās teikas stāsta vēl šodien un vārdi no 13. gs. rokrakstiem ir zināmi arī tagad. Savukārt tie, kas ir alkuši pēc zinībām, ir tās ieguvuši ārzemju mācību iestādēs. Tādā veidā kultūras dzīves strāvojumi ir atraduši ceļu uz salu. Neskatoties uz to, ka tauta ir tik maza, eksistē visas svarīgākās kultūras iestādes. Islandieši ir sasnieguši starptautisku rekordu bibliotēku lietošanā, filmu skatīšanās, kompjūteru skaitā un grāmatu izdošanā. Islandiešu mākslas dzīve ir neatkārtojama un savdabīga.

   
Copyright © islande.lv 2008
Izstrādātājs: Interaktīvo Tehnoloģiju Grupa