Esat sveicināti Islandes Ģenerālkonsulāta mājas lapā!
Šeit Jūs atradīsiet bagātīgu informāciju par Islandi un Islandes dabu, tās vēsturi un cilvēkiem, kultūru, ceļojumu un atpūtas iespējām, Islandes ekonomiku, kā arī attēlu galeriju un saites uz citām ar Islandi saistītām mājas lapām.
Lai sāktu Jūsu ceļojumu, lūdzu, izvēlieties kādu no augstāk dotajām sadaļām.
Islandes ģeogrāfija Vulkāni Enerģija Ledāji Dzīvnieki un putni Zirgi  
Enerģija

Islande ir radusies vulkāniskās darbības rezultātā 14-16 miljonu gadu laikā un atrodas kontinentu plākšņu saskares vietā. Saskares vietas vulkāni joprojām aktīvi darbojas. Islandes cietā augsnes garoza vietām ir tikai dažu kilometru bieza un magma, kas atrodas zem tās, silda virspusē atrodošos lavu un tai pašā laikā arī gruntsūdeni. Karstais ūdens ir dabas bagātība, kas atjaunojas, un islandieši ir iemācījušies to izmantot - 85% māju tiek apsildītas ar karsto ūdeni. Daudzās vietās karstais ūdens ir augsnes kārtā un rada karstos avotus. To Islandē ir visvairāk pasaulē.Visvairāk karstie avotie, kuru temperatūra ir ļoti augsta, atrodas Islandes vulkāniskajā vidusapgabalā. Tie ir koncentrējušies 14 dažādos avotu apgabalos, kuru skaitā ir atrodami burbuļojušie, karstie dubļu avoti un garojošas zemes bedres.

Vissvarīgākie ģeotermiskā siltuma apgabali ir Torvajēkidla ledājs Heklas austrumu pusē un Grimsvetna ezers Vatnajēkidla ledājā. Pēc lieluma seko Hengilla apgabals, no kā tiek ņemts karstais ūdens Reikjavikas apsildīšanai. Dažos karsta ūdens apgabalos atrasto sēru var izmantot rūpniecībā.

Zemes lielākais karstais avots Deildartunguhvers ražo 150 l vāroša ūdens sekundē. No karstajiem avotiem, kas izšļācas, lielākais ir Geizers, tas atrodas Haukadalurā Dienvidislandē. Tā vārdā ir nosaukti arī pasaules lielākie karstie avoti, kas izšļācas no zemes. Tā ūdens savā laikā izšļācās 60 metru augstumā, taču tagad tas notiek tikai ar cilvēku palīdzību.

Papildinformāciju par ģeotermisko enerģiju dod Ziemeļu vulkanoloģijas institūts.

   
Copyright © islande.lv 2008
Izstrādātājs: Interaktīvo Tehnoloģiju Grupa