Esat sveicināti Islandes Ģenerālkonsulāta mājas lapā!
Šeit Jūs atradīsiet bagātīgu informāciju par Islandi un Islandes dabu, tās vēsturi un cilvēkiem, kultūru, ceļojumu un atpūtas iespējām, Islandes ekonomiku, kā arī attēlu galeriju un saites uz citām ar Islandi saistītām mājas lapām.
Lai sāktu Jūsu ceļojumu, lūdzu, izvēlieties kādu no augstāk dotajām sadaļām.
Islandes ģeogrāfija Vulkāni Enerģija Ledāji Dzīvnieki un putni Zirgi  
Ledāji

Islande ir kontrastu zeme, un vulkānismam galēji pretējais ir milzīgie ledāji. Tie sedz 11,5 % zemes platības, apmēram 11 800 km2. Pēdējo gadu laikā tie ir kļuvuši plānāki klimata sasilšanas dēļ. Visnozīmīgākais no tiem ir Vatnajēkidls Dienvidislandē, Vatna ledājs, kas ir Eiropas lielākais veselais ledājs. Tā biezums ir apm. kilometrs un platība - 8400 km2. Zem Vatnajēkidla ir vulkāniski apgabali, no kuriem Grimvetns izvirda 1996. gadā.

Citi lielie ledāji ir Laungjēkidls (1025 km2) un Hofsjēkidls (990 km2). Tie atrodas valsts vidusaugstienē, Mirdalsjēkidls (700 km2) dienvidos un Draungajēkidls (200 km2) ziemeļrietumos. Snaifellsjēkidls, kas atrodas Snaifellsnesā ir skaidrā laikā redzams no Reikjavikas, un saulei rietot, rada neaizmirstamu ainavu. Islandiešu ledāji ir populāri piedzīvojumu objekti visdrosmīgākajiem ceļotājiem.

   
Copyright © islande.lv 2008
Izstrādātājs: Interaktīvo Tehnoloģiju Grupa