Esat sveicināti Islandes Ģenerālkonsulāta mājas lapā!
Šeit Jūs atradīsiet bagātīgu informāciju par Islandi un Islandes dabu, tās vēsturi un cilvēkiem, kultūru, ceļojumu un atpūtas iespējām, Islandes ekonomiku, kā arī attēlu galeriju un saites uz citām ar Islandi saistītām mājas lapām.
Lai sāktu Jūsu ceļojumu, lūdzu, izvēlieties kādu no augstāk dotajām sadaļām.
Islandes ģeogrāfija Vulkāni Enerģija Ledāji Dzīvnieki un putni Zirgi  
Zirgi

Islandes zirga vēsture sniedzas atpakaļ līdz 9. gs., kad ieceļotāji līdz ar mājdzīvniekiem ieveda Islandē arī zirgu. Pēc vēsturiskajiem avotiem Ziemeļeiropā jau pirms tūkstošgadiem bija zirga šķirne, kuras nosaukums bija "Equus Scandinavicus". Šīs šķirnes tiešie pēcnācēji joprojām dzīvo Islandē, kur tie ir saglabājuši savu šķirnes tīrību, pateicoties zemes izolētajam ģeogrāfiskajam stāvoklim.

Mūsdienās Islandes zirgs ir unikāla šķirne, kurai ir savs īpatnējs soļu veids, kas dara jāšanu īpaši patīkamu. Zirgam visā tā vēstures laikā ir bijusi ļoti liela nozīme salas iemītnieku dzīvē. Pagānu laikos to ļoti cienīja un mitoloģijā tam bija tik pat liela nozīme kā milžiem. Mūsdienās no mitoloģijas ir saglabājušies zirgu vai zirgu biedrību vārdi.

Par zirgiem stāsta islandiešu sāgas, sāgu laikos tie kalpoja kā kara zirgi. Labus zirgus godāja un tos pat apglabāja kopā ar jātnieku varoņu kapos.

Simtiem gadu zirgs ir palīdzējis salas iedzīvotājiem ceļošanā, mantu pārvadāšanā un lauksaimniecībā. Tāpat kā Somijas zirgs tas ir bijis neaizvietojams palīgs. Pirmā automašīna Islandē tika ievesta 1904. gadā, un kopš tā laika zirga nozīme cilvēka ikdienas dzīvē samazinājās. Tomēr islandieši nav atteikušies no zirgiem un patreiz to ir ap 80 000. Tas nemaz nav maz salīdzinot ar iedzīvotāju skaitu, kas ir 270 000 (1997).

Zirgus izmanto aitu ganīšanā, jo tās ganās grūti piebraucamās vietās. Tūrismā izmanto zirga īpatnējo jāšanas stilu, un gandrīz katrā vietā var doties izjādēs ar zirgiem.

Zirgi ir ļoti neatņemama Islandes ainavu sastāvdaļa, uz laukiem tie ganās brīvā vaļā lielos baros. Tikai ziemās tie tiek pārvietoti tuvāk cilvēku apdzīvotiem apgabaliem.

Islandes zirgi ir ievesti arī Somijā, un dažas jāšanas skolas ir specializējušās Islandes stila jāšanā.

   
Copyright © islande.lv 2008
Izstrādātājs: Interaktīvo Tehnoloģiju Grupa