Esat sveicināti Islandes Ģenerālkonsulāta mājas lapā!
Šeit Jūs atradīsiet bagātīgu informāciju par Islandi un Islandes dabu, tās vēsturi un cilvēkiem, kultūru, ceļojumu un atpūtas iespējām, Islandes ekonomiku, kā arī attēlu galeriju un saites uz citām ar Islandi saistītām mājas lapām.
Lai sāktu Jūsu ceļojumu, lūdzu, izvēlieties kādu no augstāk dotajām sadaļām.
Ceļošana Ar automašīnu Aģentūras Fakti  
Ceļošana

CEĻOJUMĀ UZ ISLANDI

Tūrisms ir otra svarīgākā nodarbošanās Islandē. 1996. gadā tika sasniegta 200 000 ceļotāju skaita robeža, taču tas nebūt vēl nenozīmē, ka sala ir pārpildīta no tūristiem. Islandē var nokļūt ar lidmašīnu. Rīgā vēl nav tiešo reisu uz Reikjaviku, bet ir iespējami transfēri caur kādu no Eiropas galvaspilsētām. Tad atkarībā no kurienes jūs lidojat, lidojums ilgst apmēram 3,5 stundas. Daži Latvijas tūrisma biroji organizē privātos ceļojumus uz Islandi.

Pārvietošanās
Islandē ir ļoti augsti attīstīta autobusu satiksme un iekšējā aviosatiksme. Dzelzceļa nav, un lai šķērsotu dažus fjordus, var izmantot satiksmes kuģīšus. Uz Vestmanna salu var nokļūt vai nu ar kuģi, vai arī ar lidmašīnu. Sarakstus var dabūt uz vietas, vai arī pasūtīt iepriekš piem., Islandes valsts ceļojuma birojā.

Ir ļoti daudz automašīnu iznomāšanas punktu, un cenas svārstās atkarībā no līguma noteikumiem. Automašīnu var pasūtīt pirms ceļojuma, vai arī uz vietas.

Islandiešu tūrisma biroji organizē daudz ekskursiju pa Islandi. Tie var ilgt tikai dažas stundas, kā arī dažas dienas.

Daudzās vietās var ceļot ar kājām pieredzējušu gidu pavadībā. Islandiešu brīvdabas apvienības Utivist un Ferdafelag Island organizē ļoti interesantus maršrutus, taču tur gidi runā islandiski. Ir ļoti daudz pārgājienu maršrutu, karšu un brošūru par tiem.

Jebkurā Islandes vietā var jāt ar zirgiem. Interesenti var izvēlēties dažu stundu jāšanu, taču ir arī iespēja doties izbraucienā gidu pavadībā uz vairākām dienām.

Nakšņošana
Nakšņošanas iespējas ir ļoti plašas, sākot no greznām viesnīcām, līdz pat viesistabām privātmājās. Vasaras laikā ir iespēja nakšņot teltīs, apmesties tūristu mītnēs vai arī lauku mājās, kur var izīrēt gan mājiņas, gan istabas. Nakstmītni ir ieteicams rezervēt jau iepriekš, jo līdz nākamajai vietai laukos var būt pat desmitiem kilometru. Ir atrodamas arī B&B vietas.

Konsulātā var saņemt informāciju par nakšņošanas iespējām. Uz vietas informāciju var iegūt pilsētu un rajonu ceļojumu birojos. Reikjavikas centrā ir informācijas punkts, kur ir apkopota visa par ceļošanu Islandē esošā informācija. Tur var arī samainīt naudu. Adrese: Bankastrati 2, 101 Reikjavika, tel. 354-562 3045, E-mail: tourinfo@mmedia.is

   
Copyright © islande.lv 2008
Izstrādātājs: Interaktīvo Tehnoloģiju Grupa