Esat sveicināti Islandes Ģenerālkonsulāta mājas lapā!
Šeit Jūs atradīsiet bagātīgu informāciju par Islandi un Islandes dabu, tās vēsturi un cilvēkiem, kultūru, ceļojumu un atpūtas iespējām, Islandes ekonomiku, kā arī attēlu galeriju un saites uz citām ar Islandi saistītām mājas lapām.
Lai sāktu Jūsu ceļojumu, lūdzu, izvēlieties kādu no augstāk dotajām sadaļām.
Ceļošana Ar automašīnu Aģentūras Fakti  
Fakti

INTERESANTI FAKTI PAR ISLANDI

Sekojošā informācija varētu būt noderīga ārzemju ceļotājiem, kuri Islandi apmeklē pirmo reizi un nav pazīstami ar galvenajām ieražām.

Visi tiek uzrunāti vārdā - gan draugi, gan svešinieki, un Islandes telefonu grāmatā cilvēki ir sarindoti pēc vārdiem.

Uzvārdi kā tādi nepastāv, jo pamatā cilvēkiem tiek dots tēva vārds ar piedēkli - son (sons) vai dottir (dottirs), atkarībā no dzimuma: Helgi Helgason, Helgi Helgadottir. Pastāv arī daži, kuru pamatā ir mātes vārds: Helgi Helguson, Helgi Helgudottir.

Atšķirībā no citām pasaules vietām, Islandē ir ļoti pieņemts aicināt cilvēkus uz savām mājām nevis uz restorānu.
Kā labvēlības apliecinājumu, pirmo reizi esot uzaicinātam islandiešu mājās, ir pieņemts dāvāt ziedu pušķi vai kādu citu simbolisku dāvanu, vai ziedus ar apsveikuma kartiņu pēc apmeklējuma.

Svešinieki dažreiz sasveicinās ar skūpstu uz vaiga.

Apģērbs parasti ir ikdienišķs, izņemot oficiālus pasākumus, kad ir nepieciešams oficiāls apģērbs. Oficiālie pasākumi beidzas 23:30, bet tas var variēt pēc draugu vienošanās.

Oficiālos pasākumos viesi tiek sēdināti saskaņā ar starptautiskām ieražām. Goda vieta ir namamātes labajā pusē. Ja goda viesis ir sieviete, viņa tiek sēdināta namatēva labajā pusē. Tikai divi cilvēki Islandē tiek uzrunāti oficiāli: Islandes prezidents un Islandes bīskaps. Ja tiekat ielūgs uz dzimšanas dienas svinībām, ir pieņemts dāvināt dāvanu, piemēram grāmatu.

Dāvanas tiek pirktas kāzu svinībām, un kristībās dāvana tiek dota bērnam, dažreiz tā ir maza, sudraba karotīte.
Viesnīcās un restorānos nav pieņemts atstāt "dzeramnaudu".

Daži Islandes tradicionālie ēdieni ir: kūpināts jērs, svilinātas aitu galvas, gaļas zupa ar dārzeņiem un zupu ēd, piekožot gaļu. Kaltēta zivs vai konservēta haizivs gaļa, kas smaržo kā vecs siers un pēc garšas ir ļoti stipra, dažreiz tiek pasniegta kā aperitīvs. Populārs deserts ir Skyr (līdzīgs jogurtam) ar cukuru, putukrējumu un dažreiz ar mellenēm.

   
Copyright © islande.lv 2008
Izstrādātājs: Interaktīvo Tehnoloģiju Grupa