Esat sveicināti Islandes Ģenerālkonsulāta mājas lapā!
Šeit Jūs atradīsiet bagātīgu informāciju par Islandi un Islandes dabu, tās vēsturi un cilvēkiem, kultūru, ceļojumu un atpūtas iespējām, Islandes ekonomiku, kā arī attēlu galeriju un saites uz citām ar Islandi saistītām mājas lapām.
Lai sāktu Jūsu ceļojumu, lūdzu, izvēlieties kādu no augstāk dotajām sadaļām.
Uzturēšanās Pilsonība Strādāšana Nodokļi Dzīvnieki Svētki  
Pilsonība

Latvijā dzīvojošo latviešu vīrieša un islandiešu sievietes kopīgie bērni:
Ja latviešu vīrietim un islandiešu sievietei piedzimst bērns, taču viņi nav precējušies, tad bērns automātiski saņem Islandes pilsonību. Paternitāti vajag apstiprināt pie sociālajiem darbiniekiem.

Ja latviešu vīrietis un islandiešu sieviete apprecas, viņu kopīgais, pirms laulībām dzimušais bērns papildus Islandes pilsonībai saņem Latvijas pilsonību sākot no laulību slēgšanas brīža, ja paternitāte ir apstiprināta. Tikai ar paternitātes atzīšanu nepietiek, praksē paternitātes apstiprināšana pie sociālajiem darbiniekiem notiek vienlaicīgi ar paternitātes atzīšanu.

Ja paternitātes apstiprināšana notiek pēc laulību noslēgšanas, Latvijas pilsonība stājas spēkā no paternitātes apstiprināšanas brīža.

Pilsonības likums nosaka:
Bērns piedzimstot saņem Latvijas pilsonību, ja tēvs ir Latvijas pilsonis un ir precējies ar bērna māti.

Bērns saņem Latvijas pilsonību pamatojoties uz vecāku laulībām, ja vīrietis ir Latvijas pilsonis un apprecas ar ārzemju sievieti. Tad viņu kopīgais, pirms laulībām dzimušais bērns saņem Latvijas pilsonību no laulību slēgšanas brīža, ja: aizbildniecība par bērnu ir abiem vecākiem, bērns nav sasniedzis 18 gadu vecumu un nav precējies.

Likumi:
Pilsonības likums
Paternitātes likums

Oficiālās iestādes:
Vietējās reģistra iestādes, policija, imigrācijas dienesta pilsonības nodaļa

   
Copyright © islande.lv 2008
Izstrādātājs: Interaktīvo Tehnoloģiju Grupa