Esat sveicināti Islandes Ģenerālkonsulāta mājas lapā!
Šeit Jūs atradīsiet bagātīgu informāciju par Islandi un Islandes dabu, tās vēsturi un cilvēkiem, kultūru, ceļojumu un atpūtas iespējām, Islandes ekonomiku, kā arī attēlu galeriju un saites uz citām ar Islandi saistītām mājas lapām.
Lai sāktu Jūsu ceļojumu, lūdzu, izvēlieties kādu no augstāk dotajām sadaļām.
Vēsture Prezidents Valdība Altings Karogs Himna Reikjavika  
Prezidents

ISLANDES PREZIDENTI:

1944-1952 Sveinns Bjernsons
1952-1968 Ausgeirs Ausgeirsons
1968-1980 Kristjauns Eldjaurns
1980-1996 Vigdisa Finnbogadoutira
1996-2016 Olafurs Ragnars Grimsons
2016-tagad Guðni Th. Jóhannesson

 

Islandes prezidents tiek ievēlēts uz četriem gadiem tiešās tautas vēlēšanās. Viņu var ievēlēt atkārtoti. Līdz šim visilgāk šajā amatā ir bijusi pirmā prezidente-sieviete pasaulē Vigdisa Finnbogadoutira, kura bija prezidente 16 gadus.
Prezidenta pilnvaras Islandē ir samērā mazas un viņa pienākums ir vairāk ceremoniāls. Altinga izdotie likumi stājas spēkā tikai pēc tam, kad prezidents tos ir parakstījis. Ja prezidents atsakās parakstīt kādu likumu, nekavējoties ir jāsarīko tautas nobalsošana. Ja prezidenta nostāja gūst virsroku, likums tiek atcelts, pretējā gadījumā tas var stāties spēkā ar bez prezidenta paraksta. Gadījumā, ja nevienai no partijām pēc vēlēšanām nav vairākuma, prezidenta pienākumos ietilpst ar valdības sastādītāja izvirzīšana.

Prezidenta dienesta dzīvoklis atrodas 12 kilometrus no Reikjavikas Besastadirā un prezidenta kanceleja valdības ēkā centrā Laikjargatā.

Islandes Republikas Prezidents Guðni Th. Jóhannesson.

   
Copyright © islande.lv 2008
Izstrādātājs: Interaktīvo Tehnoloģiju Grupa