Esat sveicināti Islandes Ģenerālkonsulāta mājas lapā!
Šeit Jūs atradīsiet bagātīgu informāciju par Islandi un Islandes dabu, tās vēsturi un cilvēkiem, kultūru, ceļojumu un atpūtas iespējām, Islandes ekonomiku, kā arī attēlu galeriju un saites uz citām ar Islandi saistītām mājas lapām.
Lai sāktu Jūsu ceļojumu, lūdzu, izvēlieties kādu no augstāk dotajām sadaļām.
Vēsture Prezidents Valdība Altings Karogs Himna Reikjavika  
Altings

Altings ir vienlaicīgi Islandes augstākais un vecākais pārvaldes institūts. Tas ir dibināts jau 930. gadā Tingvellirā un darbojies gandrīz bez pārtraukuma tūkstoš gadus. Patreiz Altings pulcējas parlamenta ēkā Reikjavikā, kur tas uzsāka savu darbību 1881. gadā. īpašos gadījumos, kā tas bija 1944. gadā, tas var pulcēties ar citās vietās.

Altinga deputātus ievēl vēlēšanās uz četriem gadiem. Pavisam ir 8 vēlēšanu iecirkņi. Visi, kas ir vecāki par 18 gadiem, drīkst izvirzīt savu kandidatūru vēlēšanās un balsot. Altings ir augstākais likumdošanas orgāns, tas lemj par budžetu, nodokļiem, kā ar par pilsoņu tiesībām un pienākumiem. Konstitūcija nosaka, ka tā sēdes ir atvērtas visiem. Tā priekšsēdētājs un viņa četri vietnieki vada debates. Altingā strādā 12 pastāvīgas komisijas, kurās katrā, izņemot saimniecisko komisiju, ir 9 deputāti. Saimnieciskajā komisijā ir 11 deputāti. Altinga pakļautībā ir divas valsts iestādes: Valsts finansu inspekcija un juridiski pilnvarotā birojs.

   
Copyright © islande.lv 2008
Izstrādātājs: Interaktīvo Tehnoloģiju Grupa