Esat sveicināti Islandes Ģenerālkonsulāta mājas lapā!
Šeit Jūs atradīsiet bagātīgu informāciju par Islandi un Islandes dabu, tās vēsturi un cilvēkiem, kultūru, ceļojumu un atpūtas iespējām, Islandes ekonomiku, kā arī attēlu galeriju un saites uz citām ar Islandi saistītām mājas lapām.
Lai sāktu Jūsu ceļojumu, lūdzu, izvēlieties kādu no augstāk dotajām sadaļām.
Vēsture Prezidents Valdība Altings Karogs Himna Reikjavika  
Reikjavika

Reikjavika, Islandes galvaspilsēta ir arī valsts lielākā pilsēta, komercijas, komunikāciju, tirdzniecības un transporta centrs, kā arī izglītības un kultūras aktivitāšu centrs. Altings (parlaments), dibināts mūsu ēras 930. gadā, atrodas Reikjavikā, kā arī valdības ministrijas, visas valsts lielākās finansu institūcijas, daudzas mākslas galerijas un muzeji, Nacionālais teātris un Islandes universitāte.

Reikjavika ("kūpošais līcis") savu nosaukumu iemantojusi no tvaika mākoņiem, kas rodas no karstajiem avotiem, kuri tagad atrodas pilsētas robežās. Šo ģeotermisko enerģiju izmanto, lai ekonomiski, nepiesārņojoši apkurinātu pilsētas ēkas. Tādējādi Reikjavika ir viena no tīrākajām pilsētām Rietumu pasaulē. Nesen netālu no pilsētas tika atklātas augstas temperatūras ģeotermiskas vietas, lai apmierinātu pieaugošo enerģijas pieprasījumu.

Galvaspilsētas apkārtne iekļauj sevī septiņus mikrorajonus, kas ir pašas Reikjavikas papildinājums, ar kopējo iedzīvotāju skaitu, kas sastāda 170,000, no kuriem vairāk kā 108,000 dzīvo Reikjavikā. Islandes kopējais iedzīvotāju skaits ir aptuveni 275,000. Pēdējo 20 gadu laikā iedzīvotāju skaits galvaspilsētā ir pieaudzis no 53.7% no kopējā valsts iedzīvotāju skaita, līdz 61.3%. Reikjavika atrodas Faksafloi līcī, netālu no Islandes labākajām zvejošanas vietām, un pilsētā ir plaukstoša zvejniecības un zivju pārstrādes industrija. Vairāk kā puse no Islandes industrijas atrodas galvaspilsētas apkārtnē, un ceļu sistēma savieno galvaspilsētu ar lauku rajoniem. Reikjavikas osta ir galvenie importa un eksporta vārti, kā arī tā ir viena no Islandes lielākajām zvejas ostām.

Kaut gan ne īpaši liela pilsēta pēc starptautiskiem terminiem, tā saviem iedzīvotājiem un viesiem piedāvā dažādas iespējas - vēsturiskas vietas, dabas skaistumu, interesantas celtnes, muzejus un galerijas, publiskos parkus, plašas atpūtas aktivitātes, viesnīcas, restorānus un ārkārtīgi spilgtu māksliniecisko ainavu, bet daži faktori padara Reikjaviku par modernu pilsētu, kā daudzas citas miljonu apdzīvotas vietas.

   
Copyright © islande.lv 2008
Izstrādātājs: Interaktīvo Tehnoloģiju Grupa